Sport Management
30 listopada 2009
Sukces Reprezentacji Polski Taekwon-Do ITF na Mistrzostwach Świata
Na zakończonych Mistrzostwach Świata w Taekwon-Do ITF w Mar del Plata w Argentynie Polacy potwierdzili swoją silną pozycję w światowym Taekwon-Do. Polacy wywalczyli 15 medali w tym 6 złotych.

Mistrzynią Świata w walkach indywidualnych trzeci raz z rzędu została Joanna Paprocka. Wicemistrzostwo Świata w walkach indywidualnych zdobyli Aleksandra Nowak, Julia Sakowska, Dariusz Idzikowski oraz Amit Batra.

Tytuł drużynowy Mistrzyń Świata w walkach ponownie wywalczyła „Złota Drużyna”. Polki zostały również uznane najlepszą drużyną turnieju. Na Mistrzostwach Świata dobrze zaprezentowali się także juniorzy zdobywając 16 medali.

Łącznie Reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF z dorobkiem 31 medali. W klasyfikacji generalnej obejmującej 48 państw, Polacy uplasowali się na wysokim 3 miejscu.

***
Sport Management Polska był wyłącznym partnerem marketingowym Polskiego Związku Taekwon-Do przed Mistrzostwami Świata w Argentynie.
Sport Management Polska jest autorem promocyjnego sukcesu polskiego pływania. W latach 2005-08 SMP był wyłącznym przedstawicielem Polskiego Związku Pływackiego w zakresie marketingu. Oprócz promocji dyscypliny firma stworzyła także dwa, wielkie programy sponsoringowe -dla Bioton S.A. oraz Telefonii Dialog S.A. [2005-08]
Sport Management Polska we współpracy z instytutem badawczym ARC Rynek i Opinia opracował na zlecenie Grupy Tauron unikalną metodologię badawczą. Zrealizowana na poziomie standardów światowych, metodologia służy do doboru, planowania, analizowania i raportowania efektywności działań sponsoringowych [2009]