Sport Management
18 czerwca 2019
Unikalne porozumienie w polskim sporcie. Alians promocyjny dwóch Mistrzostw Europy!
Tego jeszcze w polskim sporcie nie było.

Z inicjatywy Grzegorza Kity, Przewodniczącego Rady Głównej Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, organizatorzy dwóch wielkich imprez, w dwóch różnych dyscyplinach, podjęli decyzję o wzajemnej współpracy promocyjnej dotyczącej tych wydarzeń.Porozumienie dotyczy:

• Mistrzostwa Europy w biegach przeszkodowych (27-30.06.2019r. Gdynia) 
• Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej (2-7.07.2019r. Stare Jabłonki)

Obydwie imprezy:

• mają status Mistrzostw Europy,
• po raz pierwszy organizowane są w Polsce,
• będą odbywały się w podobnym terminie i regionie oraz - co najważniejsze –
• są największymi Mistrzostwami Europy w historii każdej z tych dyscyplin.

Od początku swojej działalności, PKSN aktywnie promuje dyscypliny nieolimpijskie. Począwszy od działań promocyjnych, tworzenia materiałów video, aktywności legislacyjnych jak i specjalnych eventów poświęconych atrakcjom i ideom sportów nieolimpijskich. W ramach działalności PKSN także inspiruje i integruje środowisko sportów nieolimpijskich w Polsce. Działalność ta aktywizuje się także w obszarach czasami dość niestandardowych. Z inicjatywy Grzegorza Kity, Przewodniczącego Rady Głównej PKSN doszło do nawiązania współpracy pomiędzy dwoma ważnym wydarzeniami sportowymi.

„Intencją i ideą Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich jest rozwój dyscyplin nieolimpijskich. Pomagamy w tym na wiele różnych, często nieszablonowych sposobów. Te dwie wielkie imprezy mistrzowskie mają tyle elementów wspólnych, że od razu przyszła mi do głowy koncepcja kopromocji. Odbywają się w zbliżonym czasie i miejscu. Mają walory historyczne dla swoich dyscyplin. Są największe w ich historii ale też po raz pierwszy odbywają się w Polsce. To też okazja, żeby pokazać, że Polacy umieją się wspierać i współpracować” - mówi Grzegorz Kita, Przewodniczący Rady Głównej PKSN.

„PKSN często bierze na siebie rolę łącznika pomiędzy organizacjami i dyscyplinami. Inspiruje i integruje. Wiemy, że wspólne wysiłki mogą wytworzyć spory efekt synergii” – dodaje Kita.

Współpraca pomiędzy organizatorami będzie polegała na wzajemnej promocji za pomocą kanałów social media, komunikacji PR oraz działań brandingowych.

Na terenie poszczególnej imprezy partner będzie miał także prawo do wystawienia własnego stoiska promocyjnego, działań samplingowych oraz komunikacji eventowej (komunikaty spikera, nagrania reklamowe)


Mistrzostwa Europy w biegach przeszkodowych (27-30.06.2019 r. Gdynia)

OCR Polska to Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, które jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sportów Przeszkodowych (FISO) z siedzibą w Lozannie oraz Europejskiej Federacji Sportów Przeszkodowych (EOSF).

Z ramienia FISO prowadzi sprawy dotyczące biegów przeszkodowych (OCR) w Polsce, biegów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy, wszelkich lig oraz wyboru reprezentacji na zawody międzynarodowe organizowane przez FISO.

Mistrzostwa Europy w biegach przeszkodowych, które odbędą się w Gdyni, będą największą imprezą w historii europejskiego OCR. W zawodach weźmie udział ponad 3500 zawodników z ponad 30 krajów. Zostaną rozegrane 4 dyscypliny medalowe: dystans krótki (Short - 5 km), dystans długi (Standard - 15 km), sztafeta (Team Relay 9 km) oraz po raz pierwszy na Mistrzostwach Europy Ninja Track (Sprint 100 m). Wszystkie te dystanse oczywiście z przeszkodami. Czterodniowe zawody zostaną uzupełnione biegami towarzyszącymi: biegami dla dzieci, biegiem wojskowym, charytatywnym oraz specjalną falą dla...superbohaterów.

„Bardzo doceniamy tę propozycję współpracy. To ważne aby różne dyscypliny i różni organizatorzy potrafili podejmować wspólne działania. Mistrzostwa Europy OCR świetnie pokazują i promują Polskę. W trzy lata z anonimowego kraju na europejskiej mapie OCR staliśmy się niemal potęgą. Mistrzostwa Europy będą zwieńczeniem pewnego etapu naszych działań” - mówi Jacek Kozicki, Prezes Zarządu OCR Polska.


Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej (2-7.07.2019r. Stare Jabłonki)

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej odbędą się w Polsce już na początku lipca (2-7.07.2019r.). Będą to największe mistrzostwa w historii tej dyscypliny. Udział w nich weźmie 40 reprezentacji (20 damskich i 20 męskich) oraz prawie 600 zawodniczek i zawodników. To efekt wzrastającej popularności tej dyscypliny ale i jej atrakcyjności. Zawody będą trwały od 2 do 7 lipca.

Do Starych Jabłonek przyjadą przedstawiciele 23 krajów, zawody potrwają sześć dni a rozegranych zostanie aż 196 meczów. W turnieju wystąpi zarówno żeńska jak i męska Reprezentacja Polski. Polki są aktualnymi wicemistrzyniami Europy w tej dyscyplinie.

Turniej odbędzie się w Starych Jabłonkach koło Ostródy, na atrakcyjnie położonych plażach hotelu Anders nad jeziorem Szeląg Mały.

„Alians promocyjny to dla nas świetny pomysł i szerokie rozszerzenie grupy docelowej. Turniej seniorski będzie poprzedzony juniorskimi Mistrzostwami Europy więc piłka ręczna plażowa zagości na Mazurach prawie dwa tygodnie. Łączna liczba uczestników wyniesie ponad 1000 osób, w tym ok. 600 seniorek i seniorów. Tak duże, międzynarodowe zawody to świetna promocja dla Warmii i Mazur ale liczymy też na szereg gości z Trójmiasta” – podkreśla Marek Góralczyk, Dyrektor w Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. Współpracy z Zagranicą i Piłki Ręcznej Plażowej oraz Dyrektor Turnieju.

 #OCR #recznaplażowa #beachhandball #bheuro2019 #OCREC2019
Sport Management Polska jest autorem promocyjnego sukcesu polskiego pływania. W latach 2005-08 SMP był wyłącznym przedstawicielem Polskiego Związku Pływackiego w zakresie marketingu. Oprócz promocji dyscypliny firma stworzyła także dwa, wielkie programy sponsoringowe -dla Bioton S.A. oraz Telefonii Dialog S.A. [2005-08]
Sport Management Polska we współpracy z instytutem badawczym ARC Rynek i Opinia opracował na zlecenie Grupy Tauron unikalną metodologię badawczą. Zrealizowana na poziomie standardów światowych, metodologia służy do doboru, planowania, analizowania i raportowania efektywności działań sponsoringowych [2009]
agencja marketingu sportowego, marketing sportowy agencje