Sport Management
2020-06-05
TVP Kultura
Organizatorzy imprez masowych na ten moment czekali wyjątkowo długo. W ostatnim etapie odmrażania gospodarki znów mogą odbywać się koncerty plenerowe, festiwale czy widowiska sportowe, ale wciąż z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Co to oznacza dla organizatorów i jak pandemia zmieni nasze podejście do spotkania z kulturą? Gośćmi programu są Grzegorz Kita – prezes Sport Management Polska i Artur Liebhart - organizator festiwalu filmowego Planete Doc Review
2020-04-16
Polsat Sport
Czy najwyższa polska klasa rozgrywkowa powinna nadal być nazywana Ekstraklasą czy może I ligą? A 1.Liga - pierwszą czy drugą ligą? Czy ujednolicenie nazewnictwa lig w nawiązaniu do szczebli jest dobrym rozwiązaniem? O tym rozmawiali eksperci w programie "Poranek z Polsatem Sport".

W opinii Grzegorza Kity, prezesa SMP - propozycja zmiany nazewnictwa 1.Ligi na 2.Ligę jest koncepcją złą, negatywnie wpływającą zarówno na wizerunek jak i wartość marki obecnej 1.Ligi. Z marketingowo-biznesowego punktu widzenia na zmianie nikt nie zyska, stracą natomiast wszystkie grupy interesariuszy (liga, sponsorzy ligi, kluby, sponsorzy klubów oraz samorządy)
2020-02-11
Polsat Wydarzenia
Grzegorz Kita został poproszony o opinię do głównego wydania Wydarzeń Polsatu. 

Tematem wypowiedzi była głośna sprawa dot. potencjalnej inwestycji Gregoire Nitot w Polonię Warszawa i reakcji osób związanych ze środowiskiem kibiców Legii Warszawa (w tym słynnego transparentu podczas meczu Legia - ŁKS)
2020-01-30
"Fakty" TVN
Co łączy uroczego psiaka, Super Bowl, 6 mln USD i CSR?

Fakty TVN zasięgnęły opinii Grzegorza Kity, prezesa SMP o nowym, cenowym rekordzie reklamy na Super Bowl, oglądalnościach telewizyjnych w USA i niezwykłym statusie tego wydarzenia.
2020-01-14
TVN
Grzegorz Kita został zaproszony do TVN, żeby w programie "FAKTY o świecie" porozmawiać z Piotrem Kraśko i Sergiuszem Ryczelem o przychodach Barcelony i najnowszym rankingu Deloitte Football Money League.

FC Barcelona po raz pierwszy znalazła się na czele listy klubów piłkarskich z największymi przychodami. Jak wynika z raportu firmy Deloitte, zarobki katalońskiego klubu w sezonie 2018/19 wyniosły prawie 841 milionów euro. Drugie miejsce zajął Real Madryt - 757,3 miliona euro. 

W trakcie 20min. programu poruszono także zagadnienia dot.  zarządzania klubami, modelu przychodów, efektywności czy klientocentryzmu.
Sport Management Polska jest autorem promocyjnego sukcesu polskiego pływania. W latach 2005-08 SMP był wyłącznym przedstawicielem Polskiego Związku Pływackiego w zakresie marketingu. Oprócz promocji dyscypliny firma stworzyła także dwa, wielkie programy sponsoringowe -dla Bioton S.A. oraz Telefonii Dialog S.A. [2005-08]
Sport Management Polska we współpracy z instytutem badawczym ARC Rynek i Opinia opracował na zlecenie Grupy Tauron unikalną metodologię badawczą. Zrealizowana na poziomie standardów światowych, metodologia służy do doboru, planowania, analizowania i raportowania efektywności działań sponsoringowych [2009]
agencja marketingu sportowego, marketing sportowy agencje szkolenia katowice szkolenia bhp katowice